Egzaminy na uprawnienia budowlane w 2013 roku – podsumowanie.

uprawnienia budowlane 2013Dnia 8 stycznia 2014 roku odbyły się obrazy Prezydium Krajowej Rady PIIB. Na posiedzeniu tym poruszono między innymi tematy związane z jesiennymi egzaminami na uprawnienia budowlane. Dyskutowano o przebiegu sesji egzaminacyjnej, a także o wynikach egzaminów.

Posiedzenie prowadził prezes PIIB – Andrzej Roch Dobrucki. Przedstawione zostały informacje statystyczne dotyczące egzaminów. Według informacji tych, w jesiennej sesji egzaminacyjnej uprawnienia budowlane uzyskały 2 252 osoby we wszystkich okręgowych izbach inżynierów budownictwa w kraju, a Krajowa Komisja Kwalifikacyjna opracowała 97 rodzajów testów oraz wydała 537 testów.

W całym 2013 roku uprawnienia budowlane w kraju otrzymało 4744 inżynierów w 8 specjalnościach. Spejalność wyburzeniowa nie cieszyła zainteresowaniem kandydatów.

Podano informacje na temat korzystania przez członków PIIB z elektronicznych zaświadczeń o przynależności do izby. Na 115 692 członków izby (stan na 31.12.13) z możliwości tej skorzystało już 67 909 osób, co stanowi niespełna 59%.

Dokładniejsze sprawozdanie z obrad Prezydium Krajowej Rady PIIB, 8.01.2014 znajdziecie na tutaj.

Artykuł powstał z wykorzystaniem materiałów informacyjnych zawartych na stronie internetowej Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa


Słowa kluczowe przydatne przy wyszukiwaniu tego artykułu: egzamin na uprawnienia budowlane, polska izba inżynierów budownictwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *