Książka praktyki zawodowej – co wpisywać?

książka praktyki zawodowej    Jaki jest temat artytkułu?

Od którego momentu uzupełniać książkę praktyki zawodowej? Jakie wpisy powinna zawierać książka praktyki zawodowej?

Podejście do egzaminu na uprawnienia budowlane możliwe jest wyłącznie po odbyciu praktyki zawodowej. Praktyka ta, to nic innego jak praca w miejscu, gdzie mamy bezpośrednią styczność z pracami projektowymi lub kierowaniem robotami budowlanymi. Obowiązki te muszą się odbywać, pod zwierzchnictwem osoby posiadającej odpowiednie uprawnienia budowalne w zakresie nieograniczonym, będącej czynnym członkiem samorządu zawodowego (wpisanej na listę członków samorządu zawodowego – Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa lub Okręgowa Izba Architektów).

Do dokumentacji praktyki, służy młodemu inżynierowi książka praktyki zawodowej. Dokonuje on w niej cotygodniowych wpisów, z opisem robót, przy realizacji, których brał udział.
czytaj dalej…

Uprawnienia budowlane – praktyka na budowie.

uprawnienia budowlane praktyka zawodowa na budowie    O czym jest ten artykuł?

Rozpoczęcie praktyki zawodowej na uprawnienia budowlane od pracy w firmie wykonawczej na budowie. Specyfika pracy inżyniera budowy.

Załóżmy, że rynek pracy w branży budowlanej w Polsce ma deficyt kadry inżynierskiej i w internecie aż roi się od ofert pracy. Każdy zorientowany powie, że w obecnym czasie to utopia ale zakładamy, że tak właśnie jest. Pytanie jest z pozoru proste – Jakie uprawnienia budowlane chcielibyście zdobyć w pierwszej kolejności? Czy zaczęlibyście od budowy czy od biura projektów? Żeby o tym zdecydować dobrze byłoby wiedzieć coś więcej o chrakterystyce pracy inżyniera budowy czy asytstenta projektanta. W tym tekście postaram się przybliżyć subiektywne spotrzeżenia na temat specyfiki pracy na budowie.
czytaj dalej…